Пошук

Мошки

Мошки – це дрібні (довжиною 1,5-3 мм) комахи, що смокчуть кров. Мошки поширені скрізь. Розмножуються вони майже завжди в швидкоплинній воді, яка є добре насичена киснем (у струмках з гальковим дном, річках з порогами та камінням). Мошки нападають на людей і тварин поблизу місць свого розмноження. Також не рідкісні випадки нападу і далеко від таких місць (на відстані більше, ніж 10 км). Найчастіше вони нападають перед заходом сонця і вранці (трохи пізніше світанкових годин).

Сильно токсичні речовини містяться в слині мошок. При укусах мошок виникають сильні болі, свербіж і набряклість. Люди, що живуть в районах, де багато мошок, страждають від укусів, а худоба різко худне і нерідко навіть гине від отруєння отруйними речовинами, що містяться в слині мошок.

В країнах зі спекотним кліматом мошки завдають величезної шкоди здоров’ю населення. В Африці та Центральній Америці вони є переносниками важкого тропічного захворювання – онхоцеркозу. Працювати поблизу місць мешкання і розмноження мошок майже неможливо без організації діючого захисту від цих комах. Слід застосовувати репеленти, спеціальний одяг, сітки і ширми, використовувати інсектициди для обробки флори поблизу місць проживання мошок.