Лихоманка Денге

Ще один вірус, який переносять комарі. Гарячка Денге поширена в Пуерто-Ріко, Латинській Америці, Південно-Східній Азії та на островах Тихого океану. Щороку на неї хворіють близько трьох мільйонів людей. Медбрат Деніел Перес перехворів на денге в 15 років, коли жив у Пуерто-Ріко.

Симптоми: Перес відчув нездужання у школі. Його відпустили додому. Мати підлітка помітила червону висипку на згинах його ліктів і негайно відвезла його у відділення швидкої допомоги. Червоні плями на шкірі – це одна з основних ознак лихоманки Денге. Серед інших симптомів – нежить, біль у суглобах, блідість, криваве блювання та кровотеча з носа та ясен. Особисто я віддала б перевагу тільки плямам.

Проти лихоманки Денге немає вакцини. Однак, оскільки її переносять комахи, потрібно використовувати репелент. По максимуму. Можете прийняти з ним ванну.

Як лікувати: це вірус, так що залишається тільки пити більше води та стимулювати імунітет. Уникайте ібупрофену та аспірину. Перес кілька днів пролежав у лікарні, де йому ставили крапельницю з вітаміном С та іншими ліками, щоб допомогти йому перемогти хворобу.

Страшно? Пам’ятайте: щоб залишатися здоровим у подорожі, потрібно підтримувати свою імунну систему. Приймайте вітамін С, ехінацею та інші підсилювачі імунітету. Добре спіть, пийте більше води (бутильованої) і не забувайте, що можете заразитися навіть під час чищення зубів. Не їжте сніг. І навіть якщо зіпсуєте свої штани — пам’ятайте, що я подумки з вами.