Пошук

Москіти

Москіти – це дрібні комахи, які смокчуть кров. Москіти дуже люблять тепло. Відомо близько 300 видів москітів, вони широко поширені у всіх країнах зі спекотним кліматом. У Середній Азії, на півдні України, у Криму, на Кавказі їх особливо багато в суху жарку пору року. У тропіках москіти активні весь рік. Місця їх проживання: скупчення сміття, нори гризунів і простори під підлогою. Природні притулки москітів – дупла дерев, гнізда птахів і різного роду печери. Багато видів москітів живуть в пустинях, далеко від поселень людей.

На людину москіти нападають в години вечора, як правило поза її житлом. Москіти дуже настирливі. У теплу пору вони можуть позбавити людей спокою і сну. Біль, свербіж і пухирі, які виникають при укусах, не дуже приємні для людини. Втрата апетиту, порушення сну і підвищена температура тіла – ось ознаки багаторазових укусів цих комах.

Токсичні речовини, що містяться в слині москітів, при повторних укусах викликають особливий вид дерматиту, що зудить – флеботодермій (від латинського слова flebotomus – москіт). Однак небезпеки для життя людини це захворювання не представляє.

Від укусів цих комах може виникнути так звана ендемічна багатоформна кропив’янка. На кистях, шкірі обличчя, щиколотці і в інших місцях з’являються пухирі, які зудять. Ці пухирі – рожевого кольору (іноді з рідиною), зникають через 1-2 місяця. Для полегшення стану хворих, їм рекомендуються: спокій, прохолодний душ, перебування в прохолодному приміщенні з кондиціонером. Місцево застосовують зменшуючі свербіння креми і примочки. Москіти переносять бартонелез, лейшманіоз і лихоманку папатачі.

Захистом від москітів служать вікна та двері, затягнуті сіткою. Також для захисту від цих комах використовують пологи і застосовують репеленти.