Щеплення в Танзанію

Судячи з рекомендацій лікарів, для поїздки по країнам Африки доведеться зробити таку силу-силенну щеплень, що їх кількість може відлякати навіть шанувальника голкотерапії. Судіть самі гепатит А і Б, черевний тиф, жовта лихоманка, сказ, холера, ревакцинація від поліомієліту, дифтерії та правця, паротиту, краснухи, кору…

Але не поспішайте прощатися з мрією про підкорення Африки! Насправді практично всі ці рекомендації – просто стандартні заходи перестраховки, які мають мало спільного з реальністю. З 55 держав африканського континенту Танзанія має один з найвищих показників рівня охорони здоров’я, і ​​подорож по ній куди безпечніша поїздки в звичний Єгипет або Туніс.

Танзанія – необхідні щеплення

Єдиним обов’язковим щепленням для в’їзду в Танзанію є імунізація проти жовтої лихоманки. Та й то, сертифікат про її проходження потрібний тільки при транзиті через ендемічні країни (Кенію, Руанду і ін.). В інших випадках імунізація від жовтої лихоманки є рекомендованою мірою, а не обов’язковою (це ж стосується і щеплень від правця, холери, гепатитів та тифу).

Якщо ж до від’їзду залишилося мало часу – не варто експериментувати зі стійкістю власного імунітету перед тривалим перельотом. Вакцинація проти жовтої лихоманки проводиться не пізніше, ніж за 10 днів до від’їзду, і протипоказана вагітним, людям з алергією на антибіотики і яєчний білок.

А як же малярія

Ризик підхопити малярію, яка також називається «болотною лихоманкою», дійсно існує в місцевості з вологим теплим кліматом і великою кількістю комах. Але ні в одній країні світу, будь то США, Росія або Танзанія, щеплення від неї не роблять.

Правда, шанс зустрітися з малярійних комаром практично дорівнює нулю (а точніше – 0,0022%). У більшості випадків пригнічується вашим імунітетом на ранній стадії. Але мінімальний ризик все одно залишається ризиком, тому якщо ви хочете убезпечити себе на 100% потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • Використовуйте якісні репеленти (з ДЕТА 20-30%) в місцевості з підвищеною «комариний активністю».
  • Можна також застосовувати спеціальні препарати для профілактики малярії Маларон, Доксициклін, Ларіам (Мефлохім) та інші. АЛЕ перед використанням обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем, так це сильнодіючі препарати, які можуть викликати серйозні побічні ефекти.
  • На сафарі найкраще розміщуватися в готелях лоджах (відмовитися від розміщення в звичайних наметах) – їх номери оснащені москітними сітками і щодня обробляються проти москітними засобами.
  • Майте при собі тест на малярію. При високій температурі, лихоманці, блювоті і інших симптомах захворювання – зробіть тест на малярію і, в разі позитивного результату, зверніться в найближчу клініку.

Жовта лихоманка

Згідно із заявою Міністерства охорони здоров’я Танзанії, жовтої лихоманки в країні немає. Останній випадок був зафіксований в Танзанії в 1992 році, але вакцинація потрібна, якщо ви в’їжджаєте з території епідеміологічно небезпечної країни, до яких так само відноситься сусідня Кенія.