Хвороби, які передаються від людини до людини

Існує кілька видів інфекцій, таких як грип або менінгококова інфекція, які передаються від людини до людини за допомогою кашлю, чхання або прямого контакту.

Грип

Це респіраторна інфекція, що викликається вірусом грипу. Захворювання супроводжується наступними симптомами: підвищена температура, кашель, болі в суглобах і запалення горла. Для деяких людей грип може бути дуже небезпечний, особливо для дітей, людей старше 65 років і осіб з деякими хронічними захворюваннями.

Ризик захворювання на грип залежить від пори року і місцевості, в яку ви збираєтеся їхати. У тропіках грип може виявлятися протягом всього року, тоді як в помірному кліматі Південної півкулі ця інфекція спостерігається з квітня по вересень. У Північній півкулі грип зустрічається з жовтня по квітень.

Профілактика грипу

  • Щорічно, якомога раніше, робіть щеплення проти грипу. Це особливо важливо, якщо вам більше 50 років, ви живете або доглядаєте за маленькими дітьми, вагітні або страждаєте хронічними захворюваннями, такими як астма, діабет, захворювання серця або зниженим імунітетом, що може ускладнити перебіг грипу. Дітям від 6 місяців до 18 років також слід робити щеплення.
  • Регулярно мийте руки водою з милом або гелем для рук на спиртовій основі.
  • Прикривайтесь носовою хусткою під час кашлю та чхання. Якщо у вас немає носової хустки, прикривайтесь рукавом або зігнутою в лікті рукою.

Менінгококова інфекція

Менінгококова інфекція може викликати менінгіт (інфікування ліквору – рідини, що омиває спинний і головний мозок). Зазвичай передається за допомогою кашлю або поцілунків. Захворювання характеризується раптовим підвищенням температури, сильним головним болем, нудотою, блювотою, ригідністю потиличних м’язів, висипаннями, чутливістю до світла, сплутаністю свідомості і сонливістю.

Якщо ви збираєтеся подорожувати в місцевості з широким поширенням цієї інфекції, наприклад в Африці, або на паломництво в Мекку (хадж), дуже важливо зробити менінгококову щеплення не пізніше ніж за два тижні до поїздки.

Менінгококова інфекція потенційно небезпечна для життя, якщо не почати негайне лікування. Якщо у вас раптово підвищилася температура або з’явилися якісь із перерахованих вище симптомів, негайно зверніться за медичною допомогою.

Профілактика менінгококової інфекції

  • Перед поїздкою проконсультуйтеся у лікаря про менінгококову вакцину.
  • Регулярно мийте руки водою з милом або використовуйте антибактеріальний безводний гель для рук, такий як Purell®.
  • Не використовуйте чужі і не давайте свої предмети особистого користування, такі як стакани, посуд, зубні щітки, пляшки, сигарети, бальзами для губ, – все, що може контактувати з вашим ротом.