Пошук

Хвороби, що передаються від тварин до людини

Коли ви подорожуєте за межами України, ви можете заразитися від укусів тварин або від контакту з фекаліями або біологічними рідинами тварин, а також від вживання їжі, приготовленої з інфікованих тварин, особливо м’ясних і молочних продуктів. Прикладами захворювань, що передаються в результаті контакту з тваринами або з тваринними продуктами, є сказ, пташиний грип та інші захворювання.

Сказ

Зазвичай людина заражається сказом в результаті укусу інфікованої тварини. Найбільше число випадків сказу у людей зустрічається після собачих укусів, проте кажани та інші тварини також можуть бути переносниками. Сказ — летальна інфекція, забирає щорічно більше 55 000 життів по всьому світу. У людей інкубаційний період зазвичай становить від 30 до 90 днів після укусу. Захворювання починається з грипоподібного стану, що супроводжується швидким наростанням неврологічної симптоматики і настанням летального результату.

Досить складно визначити, чи є тварина скаженою. Таким чином, якщо тварина вкусила або подряпала вас, вимийте уражену область водою з милом і негайно зверніться до лікаря для вакцинації від сказу.

Існує декілька способів обмеження небезпеки зараження сказом.

  • Уникайте тісних контактів або годування диких, які перебувають в неволі або домашніх тварин, особливо в країнах, що розвиваються.
  • Перед виїздом проконсультуйтеся з лікарем про необхідність антирабічної вакцинації.
  • Якщо ви подорожуєте з домашньою твариною, переконайтеся, що термін зроблених тварині щеплень не закінчився.

Пташиний грип

Пташиний грип — вірусне захворювання, що передається через контакт з домашньою і дикою птицею. Люди досить рідко хворіють цим типом вірусу. Однак з 2003 року більше ніж 400 осіб в Африці, Азії і на Близькому Сході загинули після тісних контактів з інфікованими птахами.

Інкубаційний період становить від двох до восьми днів. Захворювання характеризується наступними симптомами: підвищена температура, головний біль, ломота в тілі, кашель і біль у животі.

Якщо у вас з’явилися грипоподібні симптоми або задишка протягом 10 днів після повернення з регіону з підвищеним ризиком захворювання, негайно зверніться до лікаря. Повідомте йому, де ви перебували і чи були у вас контакти з домашнім птахом.

Профілактика пташиного грипу

Деякі поради щодо попередження захворювання на пташиний грип:

  • Уникайте тісних контактів з живою домашньою птицею, наприклад, з курми або індичками, а також з дикою птицею.
  • Уникайте поверхонь, які можуть бути забруднені послідом і іншими виділеннями птахів.
  • Регулярно мийте руки водою з милом або використовуйте антибактеріальний безводний гель для рук, такий як Purell®