Хвороби, які передаються трансмісивним механізмом

Туристи, які відвідують країни з тропічним кліматом, можуть заразитися малярією, лихоманкою денге, вірусом Зіка або іншими інфекціями, переносниками яких є комарі.

Малярія

Малярія – це серйозне, небезпечне для життя захворювання, що передається через укуси комарів. Щорічно цією інфекцією заражається більше 500 мільйонів чоловік, причому більше мільйона чоловік помирає. Симптоми зазвичай проявляються через кілька тижнів або навіть кілька місяців після укусу інфікованого комара. Малярія характеризується підвищеною температурою, ознобом, головним болем, м’язовими болями і слабкістю. Також може супроводжуватися нудотою, блювотою і діареєю.

Якщо ви збираєтеся в регіон, схильний до малярії, зверніться до лікаря за чотири-шість тижнів до поїздки для проведення профілактичних заходів (прийом спеціальних препаратів). Щоб ліки подіяли, ви повинні почати приймати їх перед від’їздом і продовжувати прийом ще деякий час після повернення. Приймайте їх за розкладом без пропуску доз. Пам’ятайте, навіть якщо ви приймаєте протималярійні препарати, необхідно попереджати укуси москітів.

Якщо у вас піднялася температура і з’явилися грипоподібні симптоми (озноб, головний біль, слабкість, м’язові болі) під час подорожі в регіоні, схильному до малярії, або протягом року після повернення, негайно зверніться за медичною допомогою. Обов’язково повідомте лікаря, де ви були.

Лихоманка денге

Лихоманка денге – захворювання з трансмісивним механізмом передачі збудника. Щорічно вона вражає від 50 до 100 мільйонів чоловік. Зазвичай перші симптоми захворювання з’являються через 3-14 дні після укусу інфікованим комаром. Лихоманка денге характеризується грипоподібними симптомами, такими як підвищена температура, головний біль, ломота в тілі, а також блювотою і болем в очах. Можуть бути присутні висипання на тілі.

Жовта лихоманка

Жовта лихоманка є захворюванням з трансмісивним механізмом передачі збудника, але при цьому вона досить рідкісна. Інкубаційний період складає від трьох до шести днів після укусу інфікованого комара. Захворювання характеризується важкими проявами грипоподібних симптомів, таких як підвищена температура, озноб, головний біль, біль в попереку, м’язові болі, крайня слабкість, жовтяниця (пожовтіння шкіри і білків очей) і блювота.

Якщо ви збираєтеся подорожувати в регіоні, в якому жовта лихоманка широко поширена, необхідно пройти вакцинацію не пізніше ніж за 10 днів до поїздки. Після щеплення ви повинні отримати Mіжнародне свідоцтво про вакцинацію (Жовта картка), засвідчена прищеплювальним пунктом. Дана картка необхідна для підтвердження вашої вакцинації при в’їзді в заражені регіони і виїзді з них.

Вірус Чикунгунья

Вірус Чикунгунья переноситься комарами. Поширені симптоми: жар і біль у суглобах, а також головні болі, болі в м’язах, набрякання суглобів або висип.

Вірус Зіка

Основними переносниками вірусу Зіка є комарі, проте він також може передаватися статевим шляхом і при переливанні крові. Найбільш поширені симптоми вірусу Зіка: жар, висипи, біль в суглобах і кон’юнктивіт (почервоніння очей). Вірус Зіка не представляє небезпеки для більшості людей. Однак інфікування ним під час вагітності може привести до важких уроджених пороків розвитку.