Вірус Зіка

Ви, напевно, чули про цей вірус. У 2016 році його визнали глобальною загрозою в Африці, Південній Азії, на Карибах, Центральній та Південній Америці та на островах Тихого океану. Його переносять комарі. Якщо ви вагітні, він може викликати у плода жахливі патології, але якщо ні – хвороба пройде досить легко.

Журналістка Харлі Мілліман розповідала, що заразилася вірусом Зіка під час сімейної відпустки у Мексиці. На щастя, вона не була вагітна і не намагалася завагітніти, тому лікар сказав, що їй нема про що турбуватися. Заводити дітей можна через 9-12 місяців після перенесеної хвороби.

Симптоми: «У Мексиці мене покусали комарі, але я не надто про це замислювалася. Коли я повернулася додому, у мене почалася лихоманка і висипання, тож я звернулася до лікаря, навіть не думаючи, що це може бути лихоманка Зіка», — каже Мілліман. Висипка може виглядати як опіки або кропив’янка. Також цю хворобу супроводжує головний біль, кон’юнктивіт, біль у суглобах та м’язах. Під час вагітності вірус може викликати у плода мікроцефалію та інші тяжкі відхилення.

Як уникнути: використовувати репелент із діетилтолуамідом. Вірус також передається при незахищеному сексі із зараженою людиною. Якщо ви вагітні або збираєтесь завагітніти, краще не їздити до місць, де існує загроза зараження.

Як лікувати: Якщо ви не вагітні, можна використовувати лише ліки від висипу. При вагітності вам можуть призначити експериментальні вакцини, які, як вважають дослідники, можуть перемогти вірус. Однак на 100% ефективного способу впоратися із хворобою поки немає.