Пошук

Репелентні препарати

Репелентні препарати наносять на шкіру, обробляють ними одяг, шатра, наносять на сітки, портьєри, стінки наметів.

Репеленти, призначені для нанесення на шкіру, використовують у вигляді кремів, лосьйонів, гелів, емульсій, аерозолів, олівців. Іноді препарат наносять на паперові серветки, які готові до застосування. Тривалість дії препарату, нанесеного на шкіру, 2-8 год. емульсії, лосьйони, креми, гелі треба наносити на шкіру відкритих частин тіла рівномірно і не втирати. Зазвичай для однократного оброблення шиї, рук, обличчя, гомілок достатньо 5-10 мл емульсії або 3-5 г крему.

При використанні репелентного препарату з аерозольного балона струмінь треба з відстані 15-20 см направити на оброблювану поверхню (час обробки повинен бути не менше 10 с). Термін дії репелентів, що знаходяться в аерозольній упаковці, при нанесенні на шкіру становить 2-4 год., при нанесенні серветкою – не більше 2 год.

На основі ДЕТА розроблені такі креми: Зуку, Тайговий, Редет, Кедр, Ультратон, Ародет, Детафтал. Гелі, що містять 20-38% ДЕТА, – Раптор-репелент, Комарекс-інтенсив. Гелі Леле, Кахолонг, Надійний містять також 15% препарату 3535. Перераховані засоби добре захищають від комарів, але малоефективні по відношенню до мошки, кліщів, ґедзів.

Рідкі репеленти: Рефтамід, Дит-плюс, Афта-байт, Белзамід, емульсія ДЕТА, лосьйон ДЕТА-Н. Рідкі репеленти також звичайно входять до складу безпропелентних упаковок (ці упаковки використовують для змочування), таких як Бартел драг-інсект репелент, Вапе-пік-стоп-антибайт, Дайнак фумітокс, Діптерол-спрей, Біба, Рефтамід-плюс. Їх можна застосовувати для обробки як шкіри, так і одягу. Репелентний олівець Діптерол-стик призначений для обробки одягу, він діє протягом 2 діб.

Аерозольні препарати Рефтамід, Офф, Дефі-золь, Дефі-плюс, Дефі-2, Біба, Арнет, Октадет, Гал-реп, Антикомарин призначені як для обробки шкіри, так і для нанесення на одяг.

Для обробки одягу і захисту від мошок, кліщів, бліх з успіхом використовуються емульсія Акрофтал, аерозольні балони Оксазоль, Перманон, Неорепеллент, брусок Претікс.

Репелентні препарати, які дозволяються для обробки дітей, такі: креми – Фталар, Аутан, Евкалат, Антоша (з 5 років); одеколони та лосьйони – Піхтал, Евітал, Камарант (з 8 років); емульсії – Евкалат, Діптерол-сенсітів, Раптор -софт-протект, Комарекс, Стоп (з 5 років). Для дітей старше 3 років підходять креми Офф-дитячий і Біба-гель.