Пошук

Підтримання чистоти

Здоров’я багато в чому залежить від того, наскільки систематично дотримуються правила гігієни, в першу чергу від чистоти житлових і допоміжних приміщень, території навколо оселі, У житлових приміщеннях необхідно щодня протирати або мити підлогу водою, яка містить мильний порошок або дезинфікуючі речовини (бажано без подразнюючого запаху), а також витирати пил зі стін, меблів, вікон, картин та інших предметів. Підлоги і меблі рекомендується натирати спеціальними пастами, які захищають від руйнування дерева пліснявою та комахами. У тропіках не рекомендується класти на підлогу і вішати на стіни килими, так як в них знаходять притулок комахи.

Кухню необхідно тримати у виключній чистоті. Столи потрібно мити до і після їх використання. Плиту краще розмістити так, щоб вона була доступна для миття з усіх сторін.

Холодильник слід поставити в прохолодному місці. Треба щодня перевіряти його вміст, раз на тиждень звільняти від продуктів і промивати з використанням дезінфікуючих засобів (наприклад, 1-2%-го розчину перекису водню, який має також дезодоруючу властивістю – усуває неприємні запахи).

Туалет і ванну також потрібно підтримувати в ідеальній чистоті. У тропіках доцільніше митися під душем, а не в ванні, так як під час миття під душем тіло постійно споліскується свіжою водою.