Пошук

Вчені: від подорожей виникає згубна залежність

Психологи вважають, що бажання деяких мандрівників відправлятися в поїздки часто набуває маніакального характеру, в результаті чого у таких туристів виникає маса проблем. Як повідомляє replyua.net з посиланням на Lonely Planet, в матеріалі психологів йдеться про те, що бажання деяких туристів подорожувати по всьому світу набуває характеру одержимості, і таке захоплення можна порівняти з серйозною залежністю.

Американський психолог Майкл Брейн, який спеціалізується на міжкультурному спілкуванні і на подорожах, стверджує, що бажання деяких людей потрапити на безлюдний острів або зустріти весну в Парижі, є справжнісінькою залежністю. «За роки практики я зустрічав велику кількість людей, в житті яких часті подорожі були причинами найрізноманітніших неприємностей, включаючи дефіцит грошей. Як правило, ми зосереджені на таких життєвих цілях, як освіта, кар’єра, спілкування, шлюб, сім’я або робота», — зазначає вчений. За його словами, якщо люди намагаються піти від всього цього і головні життєві цілі відходять на другий план, це свідчить про наявність психічних проблем, і в цьому випадку вони можуть не повернутися до нормального життя.

Психолог підкреслив, що багато людей відчувають нав’язливу тягу покинути будинок, і це психічний розлад. При цьому більшість таких людей намагається виїхати зі свого будинку якнайдалі, і більшу частину часу проводять в далеких країнах. Цікаво, що результати недавнього дослідження показали, що люди, які страждають таким розладом, готові витратити всі свої заощадження на подорож, не задумуючись про майбутнє.