10 способів захворіти під час подорожі

Середньостатистична відпустка триває всього 7-8 днів. Дуже прикро переривати або скорочувати її через раптову хворобу. Хоча чому раптову? Аналіз численних страхових випадків, що сталися під час закордонних поїздок, доводить, що в більшості з них винні самі постраждалі. Як правило, вони робили одну або декілька речей з наступного списку. Тож якщо хочете зіпсувати відпустку – сміливо повторюйте їх помилки.

1. Пийте водопровідну воду

У багатьох країнах водопровідна вода придатна до вживання… жителями цих країн. Туристам краще утриматися від сирої води на користь бутильованої.

2. Мийте їжу у водопровідній воді

З таким же успіхом можна попити з басейну, ефект буде однаковим. Навіть якщо є необхідність помити овочі або фрукти під краном, все одно потім обполіскуйте їх водою з пляшки, щоб змити бактерії.

3. Чіпайте всі доступні предмети в громадських місцях

Поручні ескалатора, підлокітники в аеропорту, безкоштовні журнали в літаку… Це розсадники мікробів, які здатні перетворити ваш відпустку в кошмар. Візьміть з собою спрей для дезінфекції або вологі серветки.

4. Сміливо пийте зі склянок в готелях

Ви досить наївні, якщо думаєте, що готельні склянки хтось миє. Ледачі покоївки просто протирають їх тими ж ганчірками, якими витирають пил. Працьовиті покоївки попередньо бризкають в стакан миючої рідини із однієї зі своїх численних пляшок. І ще невідомо, що гірше.

5. Радикально змінюйте режим харчування

Не намагайтеся перепробувати всі незвичайні страви місцевої кухні за один день. Звикайте до незвичних продуктів поступово, даючи організму час для адаптації.

6. Їжте в першому-ліпшому ресторані

Якщо не хочете отруїтися – вибирайте заклад, де харчуються місцеві жителі. Це вірна ознака того, що їжа не тільки якісна, але і недорога.

7. Не беріть з собою аптечку

Правильна туристична аптечка здатна виручити навіть в критичних ситуаціях. Ви повинні розуміти, що в чужій країні, без знання мови, навіть покупка звичайного аспірину може стати проблемою.

8. Не користуйтеся сонцезахисними засобами

Всього пара годин під палючим сонцем здатні безнадійно зіпсувати весь залишок відпустки. Пам’ятайте про те, як правильно засмагати, щоб отримати рівномірну засмагу і не згоріти.

9. Купайтеся в незнайомих водоймах

Під час подорожі вам можуть зустрічатися фантастичні озера і річки, які так і ваблять освіжитися в їх чистих водах. Не піддавайтеся спокусі, вода може містити важкі метали, шкідливі бактерії або небезпечних тварин. Купайтеся тільки в призначених для цього місцях.

10. Не робіть рекомендовані щеплення

Якщо ви збираєтеся в подорож в Південно-Східну Азію чи Африку, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем або в посольстві, які щеплення необхідно зробити, щоб відчувати себе в безпеці.