10 порад для профілактики варикозу

Ось декілька вправ, які допоможуть посилити відтік крові від ніг.

1. Ноги вгору. Кожен день, хоча б декілька хвилин лежіть на спині так, щоб ноги опинялися вище голови, різниця повинна складати приблизно 20 см.

2. Вставайте на носочки, піднімаючи п’яти від підлоги. Виконайте 40-50 разів, потім зробіть перерву і повторіть знову.

З. Лежачи на спині, з силою напружуйте м’язи стегон і сідниць. Виконайте 10 повторів.

4. Лежачи на спині, уявіть, що крутите педалі велосипеда. Згинайте і розгинайте стопи, докладаючи певних зусиль.

5. Контрастні ванночки для ніг. Різка зміна температури допоможе позбутися відчуття розпирання, тяжкості і оніміння.

6. Обливання холодною водою. Холод підвищує тонус венозних стінок.

7. Ванни з оцтом допоможуть зняти набряк і біль. Розчиніть 150 мл яблучного оцту в 2 л теплої води. Процедуру виконуйте протягом 5 хвилин. Після ванночки НЕ обтирайте ноги, нехай вони висохнуть самі.

8. Освойте самомасаж. Розімніть стегна, потім спіралеподібними рухами розімніть колінний суглоб, декілька раз кулаком натисніть на підколінну ямку. Лежачи на спині, зігніть ноги в колінах. Обхопіть руками гомілки і добре розітріть їх. Попрацюйте стопами і пальцями, рухаючись від низу до верху.

9. Методи народної медицини. Їх ефективність не доведена, проте в деяких випадках вони спрацьовують і допомагають поліпшити стан. Наприклад, можна зробити обгортання сирою картоплею. Для цього 2-3 бульби подрібніть на тертці і відіжміть зайвий сік. Готову кашку необхідно нанести на пошкоджену ділянку і обернути харчовою плівкою. Суміш тримають близько 8 годин, тому процедуру краще робити на ніч. Вважається, що такі обгортання позитивно впливають на тонус судин.

10. Не забувайте про щоденні піші прогулянки. Також корисні їзда на велосипеді і плавання.