Пошук

Захист від комах

Житлові приміщення необхідно захищати від проникнення комах і отруйних тварин. Вікна, двері та вентиляційні отвори потрібно затягувати металевими або нейлонових сітками, а всі тріщини і щілини в стінах і стелях – ретельно латати. Захисну сітку або ширму потрібно обов’язково встановлювати і над ліжком. Днем ширму варто згорнути, а перед сном – розправити, перевірити цілісність і підсунути її краї під матрац.

Необхідно завжди мати в приміщенні засоби від комарів і щодня обробляти ними стіни, стелю та протикомарині сітки. Іноді на стінах житлових приміщень оселяються маленькі ящірки (геккон). Вони абсолютно нешкідливі, але харчуються комахами, так що не слід від них позбуватися.

Територію навколо будинку також потрібно підтримувати в чистоті, щоб уникнути «процвітання» гризунів, розмноження мух, комарів та інших комах. Відходи слід регулярно вивозити, а до вивозу зберігати в металевих баках з щільно закритими кришками, щоб уникнути розтягування сміття гієнами, собаками і кішками. В сільській місцевості далеко від дому треба періодично викопувати яму, спалювати в ній відходи та закопувати золу. Навколо будинку необхідно осушити водойми і рови, траву рекомендується коротко підстригати. Не слід залишати у дворі консервні банки і будь-які інші ємності з водою, де може відбуватися виплід комарів.

В сільській місцевості велике значення для здоров’я людини має санітарно-гігієнічний стан надвірний будівель (сараїв, туалетів і т. д.). Ями з нечистотами і гноєм необхідно щільно закривати і регулярно очищати. В туалеті рекомендується мати мило, рушник і воду, а також інсектициди для обробки стін від комарів та ящик із сухою землею для засипання нечистот.