Пошук

Інсектициди і акарициди

Хімічні речовини, призначені для знищення комах, називаються інсектицидами, а призначені для знищення кліщів – акарицидами. Ці речовини можна застосовувати одночасно як проти комах, так і проти кліщів, тому їх часто об’єднують під назвою інсектоакарициди.

Під час дезінсекції в приміщенні, де проводиться обробка, не повинні знаходитися сторонні люди, домашні тварини, птахи та акваріумні рибки. Продукти потрібно прибрати в щільно закриті шафи або винести з приміщення. Дезінсекції проводять при відкритих вікнах (кватирках). Не можна під час проведення дезінсекції курить або відпочивати в оброблюваному приміщенні. Після обробки приміщення слід провітрити протягом 2-5 год. (до зникнення запаху препарату). Рекомендується вимити руки і обличчя з милом, прополоскати рот. Після тривалої роботи у кількох приміщеннях, особливо при використанні аерозолів, треба прийняти душ.

Обробленими приміщеннями можна користуватися тільки після проведення в них прибирання. Загиблих і паралізованих комах слід змести, спалити або облити окропом, при можливості – видалити через каналізацію.

В даний час широко поширені різного роду фумігатори (інсектицидні спіралі, таблетки, пластини, розчини, електрофумігатори і т. д.), які утворюють аерозолі інсектициду (найчастіше це алетрин), який надходить в повітря приміщення.

Примітка: комерційна назва кожного препарату може не збігатися з «хімічною» назвою, яка наведена в таблиці. Остання повинна вказуватися на упаковці (зазвичай вказується) в незалежності від назви, запатентованої в кожній окремій країні.