Пошук

Питний режим

Необхідно не тільки перевіряти якість використовуваних для пиття рідин, але і дотримувати раціональний питний режим. Особливо це важливо при сильному потовиділення. При появі навіть незначну спраги її необхідно тамувати, тобто пити воду чи соки треба за потребою, незважаючи на підвищене потовиділення. Дотримання такого питного режиму дозволяє підтримувати водний баланс в організмі та покращує самопочуття.

При підвищеному потовиділення людина втрачає багато солі, недолік якої проявляється швидкою стомлюваністю і нервово-психічними реакціями. Поповнювати втрати солі можна, збільшуючи її вміст у харчовому раціоні або додаючи невелику кількість під час пиття. Добова потреба в солі залежить від віку та маси тіла і становить приблизно 20-30 г.

Вживання алкогольних напоїв у тропіках бажано повністю виключити, так як при спеки і підвищеної вологості алкоголь значною мірою порушує водно-сольовий баланс організму, викликає розвиток хворобливої пристрасті, шкодить здоров’ю. Паління також бажано звести до мінімуму. Тільки здоровий побут може допомогти адаптуватися до незвичних кліматичних умов, підтримати нервово-психічної рівновагу і підвищити опірність організму до хвороб, у тому числі інфекційних.