Пошук

Одяг

При здійсненні подорожей одяг має виключно важливе значення, в тому числі і з медичної точки зору. Його підбирають в залежності від клімату країни, характеру праці і побуту. Однак будь-який одяг, призначений для носіння в тропіках, повинен надійно захищати від комах і сонця, добре пропускати повітря й вбирати піт.

Такими властивостями володіє, перш за все, одяг з лляних, бавовняних і змішаних (лен з додаванням синтетичних волокон) тканин світлих тонів. Одяг повинен бути вільним, легким, зручним для носіння. Крім того, він повинен витримувати часті прання, кип’ятіння, сушіння і прасування.

Для прохолодного сезону необхідно мати вовняні речі, бавовняний плащ. Для захисту від комах, особливо в вечірні години, вам знадобляться брюки і сорочка з довгими рукавами.

Шкарпетки краще взяти з собою бавовняні, але можна і змішані.

Легкий полотняний або солом’яний капелюх потрібен для захисту голови і шиї від сонця. Добре захищає від сонця і пробковий шолом, хоча зараз його використовують в основному в якості реквізиту при зйомках фільмів про Африку чи Індію.

Правильно підібране взуття захищає від грибкових захворювань, укусів змій, скорпіонів, піщаної блохи, присмоктування п’явок, проникнення деяких глистів. Практичними є шнуровані спортивні полотняні черевики (кеди). У містах у суху пору року можна носити туфлі або сандалі зі шкарпетками. Босоніж не рекомендується ходити навіть у приміщеннях. Працюючи у воді, а також дітям у сезон дощів необхідно носити гумові чоботи.

Правильний догляд за одягом у тропіках дуже важливий. З метою знищення збудників різних хвороб щоденно потрібно прати, кип’ятити і прогладжувати праскою натільну білизну і шкарпетки. Верхній одяг також треба міняти 2-3 рази на тиждень. Для попередження появи цвілі одяг і взуття рекомендується регулярно провітрювати. Зберігати одяг слід в щільно закритих шафах або нейлонових мішках з невеликою кількістю нафталіну.