Пошук

Особиста гігієна

Під час подорожі дуже важливо підтримувати особисту гігієну. Щодня треба доглядати за шкірою тіла незалежно від того, у сільських чи міських умовах ви проживаєте. У жарку пору року рекомендуємо приймати душ ввечері і вранці. Якщо неможливо прийняти душ, тоді треба обливатися водою, але тільки теплою. Бажано, щоб шампуні і мило містили як можна менше хімічних та синтетичних добавок тому, що при частому застосуванні цих засобів можуть почати розвиватися алергічні захворбвання або подразнення шкіри.

Тільки воду, взяту з чистих джерел, можна використовувати для миття тіла, а для полоскання рота і чищення зубів – тільки чисту кип’ячену воду. Якщо використовувати некип’ячену воду для чищення зубів можна заразитися, наприклад, вірусний гепатит, навіть не проковтуючи цю воду.

Більшість відкритих джерел води забруднені збудниками кишкових інфекцій. Навіть морська вода поблизу дельти річок, які впадають в це море, може бути забруднена. Тому не рекомендується купатися і митися в природних водоймах, за винятком тих місць на узбережжі, які спеціально для цих цілей служать. Якщо ви зупинилися на відпочинок біля річки, то в цьому випадку вам потрібно розбити табір вище за течією від місць випасу худоби та населених пунктів.

Після купання або прийняття душу треба насухо витертися чистим рушником. До того ж це рушник рекомендується міняти щоденно (причому окремий рушник потрібно мати для ніг).

Руки треба мити з милом після користування туалету і перед кожним прийомом їжі, а також у всіх інших випадках, коли ви вважаєте, що ваші руки не зовсім чисті.

Перед тим, як поїхати в подорож треба заздалегідь підстригтися. У жарку і теплу пору року найзручнішою буде коротка стрижка. Потрібно користуватися сонцезахисними окулярами в сонячну погоду для захисту очей від попадання пилу та великої кількості ультрафіолетових променів. Краще, щоб стекла ваших окулярів були не сильно темними тому, що іноді такі окуляри доводиться носити дуже довго, а надто темні стекла ускладнюють виконання необхідної роботи.