Якщо ви збираєтеся в подорож

Відвідайте лікаря

Припустимо, вам потрібно здійснити подорож або відрядження в державу, про яку ви майже нічого не знали. У такому випадку вам, в першу чергу, потрібно звернутися до лікаря у себе в місті. Цей візит краще не відкладати тому, що можуть виникнути проблеми або серйозні перешкоди для вашої поїздки.

Медичне обстеження, яке ви проведете за кілька місяців або тижнів до вашої поїздки, зможе виявити протипоказання до деяких вакцин, а також хронічні хвороби, які можуть загостритися в деяких країнах нашої планети. Також, деякі хронічні захворювання є протипоказаними до поїздок в певні країни. Про наявність у вас таких хвороб ви повинні дізнатися заздалегідь.

Завчасне звернення до лікаря і проведення необхідної вакцинації зможуть дозволити уникнути непотрібного відтермінування від’їзду. По-перше, після зробленого вам щеплення проти інфекційної хвороби повинен пройти певний проміжок часу тому, що захисні антитіла виробляються не відразу. По-друге, не можна робити відразу кілька щеплень.

Вакцинація повинна проводитися з урахуванням того, яке інфекційне захворювання найбільш широко поширене в певній місцевості в цей час.

Тому, при занадто пізньому зверненні в поліклініку вам може не вистачити часу, щоб підготуватися самому і підготувати до оформлення важливі й необхідні медичні документи для виїзду за кордон.

Подбайте про страховку

Можливості надання медичної допомоги хворим, доступність лікарів і медичних установ в кожній країні різні. Перед від’їздом в туристичну поїздку слід поцікавитися, якими є умови медичного страхування, яке зазвичай надає туристичне агентство або страхова компанія. Навіть якщо для відвідування вибраної вами країни медична страховка не є обов’язковою, мати її бажано. Наприклад, лікування звичайного «простудного» захворювання може обійтися ваш скажімо, у Греції в суму близько 250 доларів.

Дізнайтеся, які є ознаки захворювань, що зустрічаються в обраній вами країні

Своєчасне розпізнавання захворювання дозволить вам уникнути можливих ускладнень і запобігти завезенню захворювання на Батьківщину. Якщо при поверненні в момент перетину кордону у вас є ознаки захворювання, то необхідно повідомити про це лікаря санітарно-карантинної служби. В іншому випадку вас можуть притягнути до кримінальної відповідальності за поширення інфекційного захворювання.

Отже, якщо ви зібралися в подорож, вам слід пам’ятати, що при знаходженні в незвичних для вас умовах (пов’язаних з харчуванням, відпочинком, кліматом, місцевими звичаями і т.д.) підвищується ризик зараження інфекційними захворюваннями. Причому така закономірність існує незалежно від соціально-побутового рівня країни.

Усі необхідні відомості можна отримати в установах Держсанепідемнагляду.