Пошук

Комарі

У світі існує понад 1600 видів комарів. Значення цих комах, що висмоктують кров в країнах із жарким і дуже жарким кліматом дуже велике тому, що вони переносять більш ніж 50 вірусних, бактеріальних, глистових і протозойних захворювань, наприклад, малярія, лихоманка денге, жовта лихоманка, вірусні енцефаліти, філяріатози). Переважна більшість цих захворювань поширені в країнах з тропічним і субтропічним кліматом. В деяких областях Росії останнім часом знову з’явилися осередки малярії, переносниками якої є тільки комарі.

Спекотний тропічний клімат створює дуже сприятливі умови для швидкого розмноження комарів. Кількість комарів по сусідству із житлом людини залежить основним чином від наявності місць, які підходять для їхнього розмноження, таких як природні або штучні водойми, аж до консервних банок і інших дрібних ємностей, які містять воду.

Майже всі види комарів нападають на людину або тварину в такі години: між заходом і сходом сонячного диска, виявляючи найбільшу активність одразу ж після заходу сонця і в самі ранні ранкові години. У джунглях тропіків і в дощову погоду комарі активні майже завжди і скрізь.

Комариній самці (а саме самки висмоктують кров) дуже рідко вдається випити таку кількість крові за один прийом, який був би достатнім для комара. Чим більше нападів здійснив комар, тим більше число людей, заражених цим комаром. Для зниження ризику зараження здорових людей необхідно захищати від укусів комарів тих, хто вже захворів.

Укуси комарів викликають появу на шкірі висипки, яка сильно зудить. У тропічному кліматі свербіж шкіри посилюється тому, що підвищується потовиділення, а розчісані місця укусів починають гноїтись і довго не гояться. Такі шкірні ураження дуже часто супроводжуються підвищеною температурою тіла, порушенням сну і зниженням апетиту. У дітей з підвищеною чутливістю до комариного яду множинні укуси можуть призвести до розвитку ексудативного діатезу.

Захист від комах, що висмоктують кров на прикладі захисту від комарів.

Захист від комарів повинен проводитися з першого дня перебування в жаркому і вологому кліматі. Навколо свого житла слід ліквідувати місця розмноження і проживання комарів (дрібні водойми потрібно засипати, контейнери з водою – закривати кришкою). Двері та вікна слід затягнути дрібною металевою сіткою.

Перед тим, як лягти спати приміщення необхідно ретельно оглянути. При виявленні в приміщенні комарів, що залетіли їх треба обробити аерозолями та інсектицидами.

У тропіках над кожним ліжком необхідно натягнути захисну ширму. Найкраще, якщо ця ширма буде виготовлена з синтетичного матеріалу. Марля дуже погано пропускає повітря, тому при використанні марлі її обробляють крохмалем і розгладжують праскою для підвищення повітропроникності. Потрібно регулярно перевіряти ширми і зашивати навіть найнезначніші отвори. Перед сном необхідно оглянути ширми на предмет наявності комарів і заправити її краї під матрац. Обробка засобами, що відлякують комарів (аерозольними репелентами), підвищить ефективність захисту з використання ширми.

У години найбільшої активності комарів краще знаходитися в приміщенні. Потрібно обов’язково користуватися репелентами і надягати одяг, що заслоняє шию, руки і ноги, якщо під час сутінків є якась необхідність в перебуванні на вулиці. У вечірні години слід включати біля будинку електричний ліхтар, що відволікає на себе комах.

При використанні цих засобів захисту необхідно дотримуватися інструкції до їх застосування. Дія репеленту припиняється десь через 3-8 год. (цей термін залежить від температури повітря і його вологості, інтенсивності потовиділення, наявності контакту з вологою, фізіологічних особливостей людини й агресивності самих комарів), тому репеленти в разі необхідності потрібно наносити повторно. Слід мати на увазі, що більшість репелентів пошкоджують пластмасу, синтетичні тканини (але лише деякі), лак на нігтях, пофарбовані або відполіровані предмети, але не роблять негативного впливу на бавовняні тканини або вовну. Тому на останні їх можна наносити за допомогою аерозольного балончика або рук, попередньо змазаних 10-15 краплями репеленту. Але треба пам’ятати про те, що просочений репелентом одяг не захищає від комарів відкриті ділянки тіла (обличчя і руки).

Місця комариних укусів змазують кремами та рідинами проти сверблячки, одеколонами, нашатирним спиртом, зеленкою. Діти, яких сильно покусала комарі, повинні перебувати в недоступному для цих комах місці до повного одужання.