Пошук

Клопи

Постільні та триатомові клопи, (останні також іноді називають клопи-вбивці, або поцілункові і конусоносі клопи) доставляють людям багато занепокоєння своїми укусами. Триатомові клопи до того ж є переносниками важкої хвороби – американського трипаносомозу або захворювання Шагаса.

Постільний клоп живе у всіх кліматичних зонах. Триатомові клопи живуть в тропіках і субтропіках Америки. Вони живуть в людському житлі, надвірних прибудовах для домашніх тварин і в норах гризунів. У будинок постільні клопи можуть заноситься з предметами домашнього вжитку. Триатомові клопи можуть перелетіти з однієї будівлі в іншу.

Вночі клопи вилізають з тріщин, що є в стінах, стелях та інших сховищ, в пошуках їжі для себе. Укус постільного клопа здатний викликати сильний, неприємний свербіж та утворення пухирів. Свербіж шкіри досить виражений, люди часто розчісують місце укусу. Триатомові клопи, як правило, кусають шкіру біля очей і слизову оболонку губ, тому їх і називають поцілункові. Після укусу цих комах виникають висипи на шкірі, частішає серцебиття, нудота і задишка.

Для боротьби з постільними клопами місця їх гніздування слід обробляти трихлофосом, хлорофосом, карбофосом та іншими аналогічними препаратами. Ефективними методами боротьби є заліплювання щілин у стінах будинків і використання ширм.