Лейшманіози

Лейшманіози – це група захворювань, що передаються москітами і характеризуються лихоманкою, анемією, збільшенням печінки, селезінки і лімфатичних вузлів (внутрішній лейшманіоз) або виразкою шкіри і слизових оболонок (шкірний лейшманіоз). Ці хвороби поширені на великих територіях субтропічного і тропічного поясів (на Близькому Сході, в Середній Азії, Середземномор’ї, Східній та Центральній Африці, Центральній і Південній Америці). В поширенні лейшманіозів приймають участь домашні і дикі тварини (собаки, піщанки, ховрахи, шакали).

Ефективність профілактики цих захворювань залежить від знання розташування вогнищ лейшманіозів та особливостей нападу москітів. Слід обмежувати відвідування небезпечних районів і вживати необхідні заходи захисту – використовувати репеленти, носити спецодяг, обробляти інсектицидами місця можливого розмноження москітів поблизу свого житла.

Тим, хто змушений тривалий час перебувати в заражених шкіряним лейшманіозом районах, бажано зробити спеціальні внутрішньошкірні щеплення.