Пошук

Жовта лихоманка

Жовта лихоманка – це вірусне захворювання, яке поширене в Південній Америці, Західній, Центральній та Східній Африці серед ссавців (частіше всього – мавп) і передається від цих тварин людині через укуси комарів. Хвороба відноситься до карантинних інфекцій. В даний час завдяки широкому застосуванню вакцини жовта лихоманка у людей зустрічається рідко.

У людей, які не зробили щеплення, захворювання протікає гостро і важко. Через 3-5 днів після укусу зараженим комаром різко підвищується температура тіла, виникають занепокоєння, болі в тілі, блювання, жовтяниця, кишкові кровотечі, обличчя червоніє і з’являється набряк. Захворювання триває 10-15 днів і може призвести до смерті. Специфічне лікування не розроблено. Після перенесеного захворювання залишається імунітет на все життя.

Профілактика цього захворювання дуже проста. Людям, які виїжджають (або проїжджають транзитом) в райони Америки і Африки, де поширена ця хвороба, слід зробити щеплення з метою профілактики за 10 днів до поїздки. Ці щеплення абсолютно безболісні і переносяться легко. Однак слід мати на увазі, що існує низка протипоказань для вакцинації – вагітність, простудні захворювання, алергія на яєчний жовток.

Медичні заклади, в яких роблять щеплення від жовтої лихоманки, є не у всіх містах. Дітей прищеплюють, як правило, з віку 9-ти місяців. З 10-го дня після щеплення людина стає несприйнятливою до вірусу цього захворювання, і їй видається сертифікат, який дійсний протягом 10 років, так як захисна дія вакцини закінчується після того, як пройде 10 років. Сертифікат можна пред’явити на вимогу медпрацівників санітарно-контрольних прикордонних пунктів в аеропортах, морських портах або в інших місцях. Люди, які не зробили щеплення або ті, які втратили сертифікат, можуть бути піддані 9-денному карантину. В деякі країни люди без сертифікатів про щеплення взагалі не допускаються.

Використання ширм, інсектицидів і репелентів, як засобів захисту від комарів, також має важливе значення для профілактики цієї хвороби.

Географія поширення жовтої лихоманки (на жаль, на російській мові):