Пошук

Венеричні хвороби і трепонематози

Серед населення деяких країн широко поширені не тільки практично всюди відомі венеричні хвороби, але інші, специфічні захворювання, які зустрічаються лише в певному кліматичному поясі (наприклад, тропічному): тропічні трепонематози (пінта, беджель, фрамбезія) та інші венеричні хвороби (венерична лімфопатія, донованоз).

Висока ураженість населення тропіків цими хворобами пов’язана з несприятливими санітарними умовами проживання в цих країнах, низьким рівнем охорони здоров’я та бідністю.

Для таких тропічних трепонематозів, як пінта (ендемічні плями Кордильєр), беджель (арабська сифіліс) і фрамбезія (тропічний сифіліс), характерна дуже висока заразність. Передача інфекції здійснюється через предмети домашнього вжитку (рушники, постільну білизну, посуд та інші) і статевим шляхом. Перебіг цих захворювань – хронічний. Інші венеричні хвороби – венерична лімфопатія (так зване четверте венеричне захворювання) і донованоз (п’ята венерична хвороба) – в основному передаються статевим шляхом.

Для профілактики венеричних захворювань слід уникати контакту з хворою людиною і її особистими речами (посудом, рушниками і т. д.) і дотримуватися правил гігієни в побуті. При випадкових статевих зв’язках потрібно обов’язково використовувати презервативи. Профілактичне лікування людей, які контактували з хворою людиною і предметами її особистого вжитку, повинен проводити лікар.