Пошук

Правила поведінки під час подорожей і профілактика інфекційних хвороб

1. Не треба пити та використовувати для приготування їжі сиру воду, яка береться з відкритих джерел або продається на розлив, на вулиці. Не можна використовувати лід, приготований з сирої води тому, що в ньому зберігаються хвороботворні бактерії.

2. Ви повинні вживати в їжу тільки ті продукти, в якості яких ви нітрохи не сумніваєтеся.

3. Не треба вживати в сирому вигляді такі продукти:

  • морепродукти, в тому числі рибу – через те, що є висока ймовірність отруєння токсинами або зараження глистами;
  • яйця, продукти з молока, і т. п. – через небезпеку зараження збудниками сальмонельозу, бруцельозу та інших важких інфекцій.

4. Для того, щоб не заразитися грибками чи личинками тропічних глистів, не треба ходити босоніж.

5. На пляжі необхідно лежати на лежаках або на підстилці.

6. Не рекомендується контактувати з випадковими тваринами, тому, що це може призвести до зараження сказом. Ця хвороба поширена серед собак і кішок. Треба пам’ятати про те, що тварини (у тому числі забиті вами на полюванні) можуть бути джерелами інфекційних хвороб, і потрібно прийняти певні запобіжні заходи.

7. Для попередження гепатиту В, СНІДу, венеричних та інших важких захворювання при статевих контактах слід використовувати презервативи.

8. Якщо ви перенесли інфекційну хворобу під час перебування в якійсь державі, треба обов’язково взяти у лікуючого лікаря виписку з історії хвороби або докладний опис цієї хвороби з проведеним лікуванням.

Деякі інфекційні хвороби протікають тривало і переходять в хронічну форму. Тому може бути, що хвороба збережеться у вас і після повернення додому. Використання різних медичних термінів у різних країнах іноді не дозволяє правильно з’ясувати з ваших слів, яку хворобу ви перенесли.