Пошук

Загальні відомості про інфекції, які передаються через кров

Виділення таких інфекційних хвороб в окрему групу є досить умовним, так як при багатьох з них кров’яний шлях зараження не є єдиним (існує і інший механізм зараження цими захворюваннями – статевий, тобто контактний, хоча і реалізуються через біологічні рідини, що містять збудників даних інфекцій).

Приклади інфекційних захворювань, що передаються через кров, – вірусні гепатити В і С, а також ВІЛ-інфекція. Деякі моменти, пов’язані з можливістю зараження цими інфекціями через кров, слід знати і враховувати при профілактиці хвороб під час подорожі. Основні правила такі:

  • не варто користуватися послугами вуличних перукарів;
  • вилікувати зуби краще до подорожі, у стоматолога, якому ви довіряєте;
  • під час надання медичної допомоги потерпілому (таке може статися під час подорожі) уникайте безпосереднього контакту з його кров’ю. Якщо цей контакт все-таки відбувся, ретельно вимийте руки з милом і протріть їх будь-якою рідиною, яка містить спирт (спиртом, одеколоном, горілкою і т. п.);
  • при отриманні травми з порушенням цілісності шкіри (при наявності ран, подряпин і т. п.) обробіть їх дезинфікуючими засобами і накладіть пов’язку. По-перше, це якоюсь мірою захистить вас від багатьох можливих інфекцій, а по-друге, не виключено, що ви самі є джерелом цих інфекцій та представляєте певну небезпеку для оточуючих.