Мухи

Ці дуже поширені комахи, які є механічними переносниками збудників шлунково-кишкових, деяких очних та інших інфекційних захворювань. Личинки деяких мух сприяють розвитку міаз – захворювань, пов’язаних з паразитуванням личинок цих мух в тканинах людей і тварин.

Поширена в Африці муха цеце є переносником африканського трипаносомозу.

Ця комаха має довжину 6,5-9 мм і такий вигляд: крила цієї мухи накладаються одне на одного над черевом, хобот виступає вперед, на череві помітний малюнок у вигляді плям. Ці мухи живляться кров’ю домашніх тварин, ссавців, птахів, а також рептилій та людей.

Вони нападають на людей на затінених рослинністю берегах озер або рік, а деякі види цих комах – в саванах і в лісах тропіків. Причому більшої небезпеки зазнають люди, які носять темний одяг.

Мухи жигалки досить широко поширені практично на всій території Росії. Їх теж можна віднести до комахам, що висмоктують кров. Але їх роль в якості переносників інфекційних захворювань незначна.

Їжа кімнатних мух – відходи та нечистоти, тому, сідаючи на незакриті харчові продукти, вони забруднюють їх різними бактеріями і вірусами. У тропіках мухи є головним переносником збудників таких хвороб: тиф, дизентерія, холера, поліомієліт, гепатит.

Боротьба з цими комахами передбачає дотримання санітарно-гігієнічних правил в домі. Контейнери для відходів і вигрібні ями неканалізаційних туалетів повинні добре закриватися. У приміщеннях потрібно використовувати аерозольні інсектициди. Під час походів місця привалів слід вибирати вдалині від населених пунктів або місць випасу худоби. В іншому випадку боротьба з мухами буде даремною.