Пошук

Мікроклімат

Сприятливий для життя мікроклімат приміщень створюється за допомогою комплексного впливу різних факторів. Особливі вимоги пред’являються до осель в умовах спекотного клімату (в тропічних та субтропічних країнах). Будинки з нависаючими карнизами і верандами, з пофарбованими світлою фарбою стінами й дахами, розташовані серед дерев, в значній мірі захищені від сонячних променів. На вікнах повинні бути жалюзі або штори. Рух повітря всередині приміщення забезпечується відкриванням вікон, дверей та вентиляційних отворів, розміщених один проти одного в напрямку руху вітрів.

Для створення сприятливого мікроклімату та вентиляції всередині приміщень в країнах зі спекотним кліматом широко використовуються електричні вентилятори та кондиціонери. Кондиціонування повітря забезпечує нормальний сон, попереджає надмірне потовиділення. На час роботи кондиціонера приміщення, в якому він встановлений, має бути герметично закритим.

Як це не парадоксально, але хвороби, які найбільш часто зустрічаються в жарких країнах при наявності кондиціонера є простудні захворювання. Їх виникненню сприяє швидка зміна температури всередині і зовні приміщення, а також переохолодження внаслідок випадково або свідомо тривалого перебування перед потоком холодного повітря, що виходить з кондиціонера.