Пошук

Профілактика інфекційних хвороб в польових умовах

Незважаючи на розвиток організованого туризму, який має свої переваги, існують люди, яким більше подобається дика природа ніж всі блага готелів. Десятки тисяч городян переважно в літні місяці поодинці і групами вирушають у туристичні походи. Дотримання певних умов при влаштуванні табору для відпочинку дозволить запобігти деяким інфекційним захворюванням. Для життя в польових умовах варто все заздалегідь розрахувати і підготувати, беручи до уваги кількість учасників походу, його тривалість, маршрут і місцеві умови.

Рекомендується зробити додаткові щеплення крім тих, які обов’язкові для відвідування країни, до якої лежить шлях. Вирішити питання про необхідні щеплення краще завчасно після консультацій у фахівців Держсанепідемнагляду. Вони розкажуть вам про захворювання, що представляють найбільшу небезпеку в країні, куди ви прямуєте.

Крім індивідуальної аптечки необхідно мати засоби для знезараження води, дезінфекції житла, території, тимчасових туалетів, відходів, а також препарати для знищення комах. Якщо ви зібралися в груповий туристичний похід, бажано, щоб у складі групи був медичний працівник. Це дозволить найбільш просто і якісно вирішувати багато проблем. Тимчасовий табір треба розбивати на відкритій місцевості. Зберігати продукти і знезаражувати (спалювати, закопувати) відходи слід за всіма правилами, так як їжа і її залишки приваблюють комах і диких тварин.

Вимоги до води і харчових продуктів необхідно виконувати завжди. М’ясо і рибу треба добре варити в день придбання і при відсутності холодильника відразу вживати в їжу. Вимитий посуд рекомендується сушити на сонці і зберігати в щільно закритих чистих ящиках або поліетиленових мішках. Місцеві напої та молоко пити не рекомендується.

Постарайтеся дізнатися в місцевих медичних закладах, чи не виявлено збудників інфекційних та глистових захворювань у водоймищах тієї місцевості, куди ви зібралися. Якщо ви почуєте невтішну відповідь, тоді воду для миття також доведеться кип’ятити, а від купання потрібно буде відмовитись.

Не слід забувати і про боротьбу з комахами, що харчуються кров’ю. Провітрювати житло, постільну білизну та одяг треба щодня. Користуватись ширмою і репелентами в районах, де поширені трансмісивні інфекції, – обов’язкова умова.

Тимчасові туалеті (яма з кришкою, стіни та дах – з чагарнику) треба споруджувати вдалині від джерела води і житла. Цю тимчасову споруду після згортання табору необхідно спалити.

Перед відходом з місця стоянки необхідно подбати про те, щоб територія колишнього табору була максимально очищена від всіх слідів вашого перебування. На багатьох традиційних маршрутах місця табірних стоянок вибираються одні й ті ж. Тому цілком імовірно, що на місці вашої стоянки незабаром буде розбита інша.