Пошук

Африканський трипаносомоз (сонна хвороба)

Африканський трипаносомоз є поширеним лише в Африці. Ця хвороба передається через укус мухою цеце від хворих людей чи тварин, таких як антилопи і свині. Незважаючи на те, що широченна зона лісів тропіків і саван заселена мухою цеце, це захворювання поширена надто нерівномірно. Тому в кожній країні приїжджаючі повинні отримати у медпрацівників інформацію з приводу тих місць, де виявлений африканський трипаносомоз.

Ознаки захворювання: збільшення лімфатичних вузлів, може підвищиться температура тіла, виникають висипання на шкірі, набряки, фізична слабкість, а у випадку, коли відбувається ураження нервової системи – сонливість і порушення психіки. Ці ознаки з’являються через 2-3 тижні після укусу переносником, тобто мухою цеце. При їх виявленні необхідно пройти медичне обстеження і, у випадку підтвердження діагнозу, – терміново розпочати лікування захворювання.

Для профілактики африканського трипаносомозу треба: виключити контакт з мухою цеце. Це особливо актуально для геологів, мисливців, рибалок, фахівців в галузі сільського та лісового господарства і туристів, які відвідують національні заповідники. Вогнища цього захворювання можна відвідувати тільки в разі гострої необхідності, при цьому слід суворо дотримуватися всіх заходів безпеки (використовувати репеленти, спецодяг). Від зараження західноафриканською формою захворювання може вберегти попередня вакцинація.